דרכי הגעה לאי לפקדה

האי לפקדה מצוי בקבוצת האיים היונים המערביים מבין איי יוון. חופים מקסימים וכפרים יווניים פסטורליים וצבעוניים בהרים, האי לפקדה הוא גן עדן של ממש הוא נחשב לאחד האיים היפים ביוון, לפחות בחלק המערבי של יוון. האי לפקדה מצוין למי שמתכנן טיול מעגלי ביוון כעצירה למספר ימים בחזור מצפון יוון או בהלוך לצפון יוון, המרחק מהעיר יואנינה ללפקדה ברכב אורך כשעה וחצי והמרחק ממנזרי מטאורה המפורסמים ללפקדה ברכב אורך כ 3-4 שעות נסיעה בלבד. מי צריך לנסוע כל כך רחוק בשביל חופים קסומים ! בכדי להגיע לאי לפקדה באופן יוצא דופן לא תזדקקו למעבורת או הפלגה בים זאת מאחר ולשון היבשת באזור חוף איטולואראנאינה (כן, אחד השמות הארוכים בעולם) מקשר את האי עם היבשה בגשר המצוי על התעלה בצפון האי, ממנו כביש סלול מוביל אל האי והעיר לפקדה. ייחודיות הגשר אשר נפתח כל שעה עגולה לאפשר ליכטות ומפרשיות מעבר מצפון לדרום וההפך, בקיצור חוויה לעיניים.

מקומות לינה מומלצים בלפקדה

Serenity Boutique Hotel

Villa Zidanos

VILLA NAYA
Lefkada Town Square Apartments


טיסות ישירות ללפקדה

טיסות ישירות

טיסה ישירה מנתב״ג לשדה התעופה בפרבזה (PVK), כ-15 דק נסיעה מהאי. הטיסות יוצאות בימי שבת. טיסות ישירות ישראל-פרבזה משך הטיסות כשעתיים.  למידע נוסף לחץ כאן  למידע נוסף התקשרו 04-6360664


רוצים להגיע לאי במסוק פרטי במחירים אטרקטיביים  – לחצו כאן לפרטים והזמנות.

דרך אחת מרתקת ומומלצת: נחיתה בשדה התעופה באתונה, השכרת רכב (וודאו שיש ברשותכם רישיון נהיגה ישראלי בתוקף) ונסיעה של כ-300 ק"מ למערב יוון תחילה על כביש E94 ואז  עוברים ל E96 ומשם E55. המעבר לאי בגשר המחבר את היבשה עם האי.  שימו לב: לנוהגים בעזרת GPS  אנא ודאו שאתם נוסעים לאי לפקדה "Lefkada  Island"  דרך העיר "Patra".

*יש לציין שבמהלך נסיעה ברכב, ישנם כבישי אגרה בדרך ובזכות אוטוסטרדה חדשה משך הנסיעה הוא בין 3-4 שעות.

מפת מסלול הנסיעה – לחץ כאן.

דרך שנייה להגיע לאי לפקדה: טיסה לאתונה וטיסת המשך לפרבזה, עיר המצויה על היבשת כ 20 דקות נסיעה מהכניסה לאי לפקדה, אך שימו לב, יש מעט טיסות מאתונה לפרבזה שיכולות לייקר את החופשה. ניתן לשכור רכב ביציאה משדה התעופה בפרבזה, פונים ימינה לכיוון דרום מזרח E952/E22 לעקוב אחר השילוט Vonista/Lefkada/Antirrio, בהגיעכם אל הכפר בו T פונים ימינה לכיוון הגשר המוביל אל לפקדה.

ישנן טיסות ישירות מאירופה לפרבזה –

Gatwick -לונדון Manchester -אנגליה Oslo -נורבגיה Bem – גרמניה Gothenburg -שוודיה Prague -צ'כיה Stockholm -גרמניה Sola – נורבגיה Helsinki -פינלנד Copenhagen – תאילנד Ostrava -צ'כיה אמסטרדם Nurnberg – גרמניה Vienne – אוסטריה Malmo -שוודיה Frankfurt -גרמניה Helsinki -פינלנד Ljubljana – סלובניה Munich – גרמניה Innsbruck – אוסטריה Ostrava – צ'כיה

דרך שלישית – טיסה ליואנינה: יואנינה היא עיר גדולה בצפון מערב יוון, יש בה נמל תעופה גדול ומגוון רחב של חברות להשכרת רכב, כמו כן יש הרבה טיסות כל יום מאתונה ליואנינה. נסיעה ברכב מיואנינה ללפקדה בכביש חדש כשעה וחצי לכיוון דרום, דרך הרים גבוהים ומוריקים ונופים נפלאים. יוצאים משדה התעופה לכיוון דרום מזרח שילוט המורה על "Egnatia A2/Arta" לאחר כ 60 ק"מ פנייה מתונה ימינה לכיוון EO Filippiadas Prevezas עוד 20 ק"מ פנייה ימינה בשילוט המורה על Parga/Preveza הפנייה הבאה לאחר כ 7 ק"מ תוביל אותנו לעיר פרבדזה-Preveza, מפה עוברים מנהרה מתחת למים לעיירה Aktio בעלות של 3 יורו לרכב פרטי, משם עוקבים אחרי השילוט לאי לפקדה.

דרך רביעית – נחיתה בט'סלוניקי : אחת הערים המרכזיות ביוון עם טיסות ישירות מהארץ – ט'סלוניקי נמצאת בצפון מזרח היבשת נושקת למפרץ גדול כ-370 ק"מ מהאי לפקדה, כ 4 שעות נסיעה. הדרך הראשית היא "Egnatia" עד יואנינה. מיואנינה לכיוון דרום מזרח שילוט המורה על "Egnatia A2/Arta" לאחר כ 60 ק"מ פנייה מתונה ימינה לכיוון EO Filippiadas Prevezas עוד 20 ק"מ פנייה ימינה בשילוט המורה על Parga/Preveza הפנייה הבאה לאחר כ 7 ק"מ תוביל אותנו לעיר פרבזה-Preveza, מפה עוברים מנהרה מתחת למים לעיירה Aktio בעלות של 3 יורו לרכב פרטי, משם עוקבים אחרי השילוט לאי לפקדה.

 למפת מסלול הנסיעה לחץ כאן 

דרך נוספת להגיע לאי היא באוטובוס :  משדה התעופה באתונה מגיעים אל התחנה המרכזית באתונה "Kifisos" בשתי דרכים – האחת לקחת מונית, אשר תעלה בערך 40 – 50 יורו, או הדרך השנייה הזולה יותר היא לנסוע משדה התעופה באוטובוס קו X93. כרטיסים לאוטובוס ניתן להשיג בקיוסק קטן ליד תחנת האוטובוס בשדה התעופה בעלות של כ-3 יורו. הנסיעה לתחנת האוטובוס"Kifisos" אורכת כחצי שעה. בתחנה המרכזית תמצאו משרד כרטיסים המוכר כרטיסי נסיעה ללפקדה בעלות של כ-30 יורו.

ישנם ארבעה אוטובוסים הלוך מאתונה ללפקדה בשעות 07:00 – 13:00 – 16:30- 20:30,

וארבעה אוטובוסים חזור מלפקדה לאתונה בשעות 7:00 – 9:30 – 12:30 – 17:15, בימי א' בלבד אין אוטובוס ב7:00 בבוקר ובמקומו מתווסף אוטובוס נוסף שיוצא בשעה 16:30.

ניתן ורצוי להזמין כרטיסים מראש, מספר הטלפון הוא 302105150108+. ודאו שאתם שם 15 דקות לפני שהאוטובוס יוצא אחרת תפסידו את הכרטיס. מומלץ להזמין אוטובוס גם בדרך חזור מלפקדה לאתונה – 302645022364+.

* לקבוצות גדולות ישנה אופציה להסעות מאורגנות משדה התעופה באתונה לאי לפקדה.

נראה שהאפשרות הנוחה ביותר להגיע לאי לפקדה הוא ברכב מאתונה, נכון זה אמנם לוקח קצת יותר זמן אבל הדרך מקסימה ביופייה והיא חלק מהחוויה של הטיול ביוון, אתם תחצו את תעלת קורינתוס, את גשר המיתרים הארוך והיפה באירופה, את החוף הצפוני המקסים של הפלופניסוס – כל אלו הם רק חלק מהטרקציות המצפות לכם בדרך לאי לפקדה..

לחץ לצפייה באתרים מומלצים לעצירה בדרך לאי לפקדה 

לאחר הגעתכם לאי לפקדה ולאחר שעברתם את הגשר בכניסה לאי, למעשה אתם נכנסים ליישוב הגדול והראשי בעיר ששמה כשם האי: לפקדה (לבקאס בפי התיירים), העיירה לפקדה בנויה מצד אחד על לגונה ובצד השני על צוק של הר. מראה העיירה דרמטי מאד ומיוחד – המרינות הפזורות למרגלותיה צבעוניות וציוריות, הרבה בתי קפה, מסעדות, סירות וחנויות, יש כאן גם מספר סופרמרקטים וכמה בתי מלון.  רוב התיירים באי לפקדה מגיעים לעיר רק לסידורים וקניות וממשיכים את חופשתם באחד הכפרים הדרומיים ממזרח או ממערב ודרומה מהעיר.

* יש לציין שמחיר הדלק ביוון הנו פחות או יותר כמו בישראל